Analyytikot

Alla luetellut analyytikot antavat lisätietoja Fortumista sijoituskohteena. Analyytikot seuraavat Fortumia omasta aloitteestaan, eikä Fortum ole vastuussa heidän kommenteistaan tai näkemyksistään.

 

Yhtiö Analyytikko Sposti Puhelin
ABG Sundal Collier Petter Nystrom petter.nystrom(at)abgsc.no +47 220 16135
AlphaValu Edouart Enault utilities(at)alphavalue.eu +33 1 706 11065
Bank of America Merrill Lynch Peter Bisztyga peter.pisztyga(at)baml.com +44 20 799 50535
Berenberg Bank Lawson Steele
Andrew Fisher
lawson.steele(at)berenberg.com
andrew.fisher(at)berenberg.com
+44 20 320 77887
Citi Research Piotr Dzieciolowski piotr.dzieciolowski(at)citi.com +48 226 903 544
Commerzbank Tanja Markloff tanja.markloff(at)commerzbank.com +49 69 136 43129
Credit Suisse Vincent Gilles vincent.gilles(at)credit-suisse.com +44 20 788 81926
Danske Markets Antti Koskivuori ankos(at)danskebank.com 010 236 4828
Deutsche Bank James Brand james.brand(at)db.com +44 20 754 74705
Enskilda Securities Artem Bletski artem.bletski(at)seb.fi 09 616 28729
EXANE BNP Paribas Sofia Savvantidou sofia.savvantidou(at)exanebnpparibas.com +44 20 703 99489
Goldman Sachs Ajay Patel ajay.patel(at)gs.com +44 20 755 2 1168
Handelsbanken Securities Karri Rinta kari05(at)handelsbanken.se +46 8 701 3636
HSBC Bank plc European Utilities Adam Dickens adam.dickens(at)hsbcib.com +44 20 799 16798
Inderes Petri Gotowski petri.gotowski(at)inderes.fi 040 821 5982
Investec Securities Harold Hutchinson harold.hutchinson(at)investec.co.uk +44 20 759 75069
J.P. Morgan Securities Inc. Vincent Ayral vincent.jm.ayral(at)jpmorgan.com +44 20 7134 5716
Kepler Cheuvreux Ingo Becker ingo.becker(at)keplercheuvreux.com +49 69 756 96 295
Morgan Stanley & Co. International Limited Dominik P. Olszewski dominik.olszewski(at)morganstanley.com +44 20 742 57238
Nordea Pasi Väisänen pasi.vaisanen(at)nordea.com 09 530 05192
Oddo Securities - Oddo & Cie Louis Boujard lboujard(at)oddo.fr +33 1 445 18253
OP Financial Group Henri Parkkinen henri.parkkinen(at)op.fi 010 252 4409
Raymond James Euro Equities Emmanuel Rétif emmanuel.retif(at)raymondjames.com +33 1 456 40547
Societe Generale Lueder Schumacher lueder.schumacher(at)sgcib.com +44 20 776 25044
UBS Sam Arie sam.arie(at)ubs.com +44 20 756 71 107