Kaukolämmön yhteystiedot

Me autamme sinua! Palvelemme sinua henkilökohtaisesti asiakaspalvelussa, voit soittaa 0200 19009 (pvm/mpm) ma-pe 8-17 tai olla suoraan yhteydessä yhteyshenkilöön. Voit myös lähettää sähköpostia kaukolampo@fortum.com.
Kaukolämmön vikailmoitukset 24/7 puh. 0800 1 90090 (maksuton).
Olemme myyneet Järvenpään ja Tuusulan kaukolämpöliiketoiminnan Vantaan Energia Keski-Uusimaa Oy:lle.

Timo Kivi
Myyntijohtaja
Puhelin: 0400 615 700
timo.kivi@fortum.com

Sami Kallio
Myyntipäällikkö
Energiaratkaisut, ml. kaukokylmä: rakennusliikkeet, suuryritykset ja teollisuus
Espoo, Kauniainen ja Kirkkonummi
Puhelin: 040 182 7500
sami.kallio@fortum.com

Tuomas Hytönen
Myyntipäällikkö
Energiaratkaisut, ml. kaukokylmä: taloyhtiöt, rakennusliikkeet, suuryritykset ja teollisuus
Espoo, Kauniainen ja Kirkkonummi
Puhelin: 040 356 8064
tuomas.hytonen@fortum.com

Emmi Harava
Myyntipäällikkö
Taloyhtiöiden ja isännöitsijöiden energia-asiat
Puhelin: 044 353 1361
emmi.harava@fortum.com

Tiina Davidsainen
Energiaratkaisujen myyntipäällikkö
Puhelin: 040 554 5940
tiina.davidsainen@fortum.com

Risto Larmio
Kehityspäällikkö
Aluehankkeet ja avoin kaukolämpö
Puhelin: 040 673 4721
risto.larmio@fortum.com

Raimo Leino
Myyntipäällikkö
Puhelin: 050 453 1272
raimo.leino@fortum.com

Antti Hölsä
Tekninen palvelupäällikkö
Puhelin: 040 743 9769
antti.holsa@fortum.com

Annaleena Väkeväinen
Tekninen asiantuntija
Puhelin: 040 610 6908
annaleena.vakevainen@fortum.com

Matti Viikki
Tekninen asiantuntija
Puhelin: 040 632 8444
matti.viikki@fortum.com

Rakentamisen yhteyshenkilöt

Rakennuttaminen: Mikko Taipale, puh. 040 523 5239

  • Länsi-Espoo, Kirkkonummi: Kari Torsti, puh. 040 709 5436
  • Itä-Espoo, Kauniainen: Hannu Örn, puh. 040 709 5430
  • Pohjois-Espoo, Keski-Uusimaa: Teemu Mäki, puh. 040 523 2411

Puheluhinnat
Soittaminen asiakaspalveluun maksaa soittajan oman operaattorin veloittaman normaalin paikallisverkko- tai matkapuhelun hinnan. Soitettaessa Suomesta 0800-alkuisiin numeroihin puhelu on maksuton.