Recycling & Waste yhteystiedot ja toimipaikat

Myyntineuvottelijat

+358 10 755  1250*
myyntineuvottelijat@fortum.com

Myyntineuvottelijamme palvelevat uusia asiakkaita arkisin klo 8.00–16.00.

*Puheluhinnat: 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/minuutti (sis. alv 24 %)

Jätehuoltopalveluiden asiakaspalvelu

+358 10 755 1625*
asiakaspalvelu1@fortum.com

Asiakaspalvelumme palvelee sopimusasiakkaitamme ma-to klo 7.00–16.00 ja pe 8.30–16.00.

*Puheluhinnat: 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/minuutti (sis. alv 24 %)
 

Fortum Recycling & Waste vaihde

+358 10 7551 000*

Vaihteemme on avoinna arkisin klo 7.30–16.00

*Puheluhinnat: 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/minuutti (sis. alv 24 %)
 

Laskutustiedot

Jätehuollon aluemyynti

Henri Jokinen

Sales Group Manager
Uusimaa
Puhelin: +358 40 082 5284
henri.jokinen@fortum.com

Sirpa Paldanius

Sales Group Manager
Etelä- ja Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa
Puhelin: +358 40 509 3486
sirpa.paldanius@fortum.com

Jari Korkiakangas

Sales Group Manager
Puhelin: +358505981535
jari.korkiakangas@fortum.com

Jari-Pekka Karvonen

Aluemyyntipäällikkö
Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala ja Keski-Suomi
Puhelin: +358 44 755 1916
jari-pekka.karvonen@fortum.com

Esa Bergman

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Suomi ja Päijät-Häme
Puhelin: +358 45 186 7486
esa.bergman@fortum.com

Harri Roiha

Aluemyyntipäällikkö
Pohjois-Pohjanmaa (Oulun seutu) ja Lappi
Puhelin: +358 40 764 5507
harri.roiha@fortum.com

Sami Honkala

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta ja Varsinais-Suomi
Puhelin: +358 50 572 9303
sami.honkala@fortum.com

Marko Makkonen

Aluemyyntipäällikkö
Kymen­laakso, Etelä-Karjala ja Etelä-Savo
Puhelin: +358 50 371 0620
marko.makkonen@fortum.com

Sari Salonen

Aluemyyntipäällikkö
Kanta-Häme ja Pirkanmaa
Puhelin: +358 50 462 1991
sari.salonen@fortum.com

Avainasiakaspäälliköt

Jorma Koskinen Key Account Manager

Jorma Koskinen

Key Account Manager
Metalliteollisuus
Puhelin: +358505610863
jorma.koskinen@fortum.com

Outi Nieminen Key Account Manager

Outi Nieminen

Key Account Manager
Kemianteollisuus
Puhelin: +3585065185
outi.nieminen@fortum.com

Sami Kiema Key Account Manager

Sami Kiema

Key Account Manager
Metsäteollisuus
Puhelin: +358505960221
sami.kiema@fortum.com

Ympäristörakentaminen ja projektit

Tanja Kyllönen

Manager, Bid and Tender
Pilaantuneet maat
Puhelin: +358505960472
tanja.kyllonen@fortum.com

Juha Jääskeläinen

Product Line Manager
Maaperän kunnostus
Puhelin: +358405052470
juha.jaaskelainen@fortum.com

Kari Kataja

Product Line Manager
Purkutyöt ja saneerauspurku
Puhelin: +358400415860
kari.kataja@fortum.com

Teppo Tuomanen

Product Line Manager
Vesienkäsittely
Puhelin: +358505776549
teppo.tuomanen@fortum.com

Antti Virtanen

Product Line Manager
Rakentaminen
Puhelin: +358503866107
antti.virtanen@fortum.com

Eeva Saarinen

Product Manager
Teollisuusjätteiden hyötykäyttö
Puhelin: +358504668839
eeva.saarinen@fortum.com

Materiaalikäsittelykeskukset

Juuso Jokinen

Materiaalikeskuspäällikkö
Etelä-Suomi
Puhelin: +358505960519
juuso.jokinen@fortum.com

Tuomas Vuolle

Materiaalikeskuspäällikkö
Itä-Suomi
Puhelin: +358503594940
tuomas.vuolle@fortum.com

Tommi Nieminen

Materiaalikeskuspäällikkö
Länsi-Suomi
Puhelin: +358 505679062
tommi.s.nieminen@fortum.com

Kierrätysliiketoiminta

Jaakko Savolainen akkuliiketoiminta

Jaakko Savolainen

Kaupallinen johtaja
Akkujen kierrätys
Puhelin: +358405014836
jaakko.savolainen@fortum.com

Seppo Kuusela Sales Manager

Seppo Kuusela

Myyntipäällikkö
Muovien kierrätys
Puhelin: +358504398068
seppo.kuusela@fortum.com

Maarit Kannala strateginen ostaja

Maarit Kannala

Strateginen ostaja
Metallien kierrätys
Puhelin: +358505747573
maarit.kannala@fortum.com

Fortum Recycling & Waste johtoryhmä

Toimipaikat

Materiaalikäsittelykeskukset

 
Fortum Waste Solutions Oy Espoo Läntinen Teollisuuskatu 30 02920 Espoo  
Fortum Waste Solutions Oy Hausjärvi Kuulojankatu 12210 Hausjärvi  
Fortum Waste Solutions Oy Kouvola Ekokaari 33 46860 Keltakangas  
Fortum Waste Solutions Oy Kuopio Leväsentie 23 70780 Kuopio  
Fortum Waste Solutions Oy Kuopio Selluntie 142 70420 Kuopio  
Fortum Waste Solutions Oy Oulu Kiviharjunlenkki 6 90220 Oulu  
Fortum Waste Solutions Oy Pori Ekokorventie 28900 Pori  
Ekopartnerit Turku Oy Turku Pitkäsaarenkatu 8 20380 Turku  
Ekopartnerit Turku Oy Turku Ravurinkatu 40 20380 Turku  
Fortum Waste Solutions Oy Valkeakoski Marjosaarentie 37600 Valkeaskoski  

 

Metallien kierrätys

Fincumet Oy Ikaalinen Teikankaantie 256 39500 Ikaalinen  
Fincumet Express Jyväskylä Hakkutie 5 40320 Jyväskylä  
Fincumet Express Helsinki Rattitie 12-14 00770 Helsinki  

 

Hydrometallurginen- ja akkujen kierrätys

Crisolteq Oy Harjavalta Rikkihappotehtaantie 6 29200 Harjavalta  
Crisolteq Oy Raisio Raisionkaari 55 21200 Raisio  
Crisolteq Oy Tornio Terästie 1 95490 Tornio  

Tuhkajalostamo

Fortum Waste Solutions Oy Pori Kirrisannantie 6 28880 Pori  

Vaarallisen jätteen käsittely

Fortum Waste Solutions Oy Riihimäki Kuulojankatu 1 11120 Riihimäki  

Astiavarasto

Fortum Waste Solutions Oy Riihimäki Agantie 11310 Riihimäki  

Muovijalostamo

Fortum Waste Solutions Oy Riihimäki Kuulojankatu 1 11120 Riihimäki  
Fortum Waste Solutions Oy Riihimäki Kynttilätie 4 11710 Riihimäki