Yhteiskuntasuhteiden yhteystiedot

Yhteiskuntasuhteet-toiminto koostuu tiimeistä, jotka tukevat Fortumin strategian ja liiketavoitteiden kehittämistä ja toteuttamista osallistumalla energiapolitiikan, lainsäädännön ja sääntelyn kehittämiseen niin kansallisella kuin EU:n tasolla. Tältä sivulta löydät asiantuntijoidemme yhteystiedot maittain.

Suomi

Merja Paavola
Vice President, Public Affairs
Johtaja, Fortumin yhteiskuntasuhteet
Puhelin: +358 50 396 1161
merja.paavola@fortum.com

Kari Kankaanpää
Head of Public Affairs Finland
Puhelin: +358 50 453 2330
kari.t.kankaanpaa@fortum.com

Harri-Pekka Korhonen
Head of Heat Policies and Regulations
Lämmitys- ja jäähdytyspolitiikka ja regulaatio
Puhelin: +358 50 452 9321
harri-pekka.korhonen@fortum.com

Monika Kuusela
Senior Manager, Public Affairs
Puhelin: +358 40 822 7054
monika.kuusela@fortum.com

Tatu Hocksell
Public Affairs Specialist
Puhelin: +358 44 062 0940
tatu.hocksell@fortum.com

Soili Juuri
Assistant, Public Affairs
Yhteiskuntasuhteiden yksikön assistentti
Puhelin: +358 50 453 6090
soili.juuri@fortum.com

Bryssel

Anne Malorie Géron
VP, EU Affairs
Johtaja, yhteiskuntasuhteet, EU-asiat, Bryssel
Puhelin: +32 47 865 2801
anne-malorie.geron@fortum.com

Fortum_noimage_avatar

Zofia Romanowska
Junior Advisor, Public Affairs
Puhelin: +32471911703
zofia.romanowska@fortum.com

Saksa

Peter Röttgen
VP, Public Affairs Germany
Johtaja, yhteiskuntasuhteet, Saksa
Puhelin: +49 173 471 7427
FortumDeutschlandSE@fortum.com

Carolin Peter
Office Manager
Toimistopäällikkö, Saksa
Puhelin: +49 1525 3054428
FortumDeutschlandSE@fortum.com

Ruotsi

Anton Steen
VP, Public Affairs Sweden
Johtaja, yhteiskuntasuhteet, Ruotsi
Puhelin: +46 70 2446942
anton.steen@fortum.com

Jens Bjöörn
Senior Manager, Public Affairs
Päällikkö, yhteiskuntasuhteet
Puhelin: +46 70 298 4125
jens.bjoorn@fortum.com

Martina Melander
Public Affairs Manager, Circular Economy
Päällikkö, yhteiskuntasuhteet, kiertotalous
Puhelin: +46 703 757 864
martina.melander@fortum.com

Norja

Cato Kjølstad
Head of Public Affairs Norway
Johtaja, yhteiskuntasuhteet, Norja
Puhelin: +47 98 221 001
cato.kjolstad@fortum.com

Markus Sebastian Hole
Adviser, Public Affairs Norway
Puhelin: +4790626342
markus.sebastian.hole@fortum.com